Hasičské slavnosti Litoměřice

VII. celorepublikový sraz hasičstva s výstavou historické hasičské techniky

15. 6. 2017

Ve dnech 9. 6. – 10. 6. 2017 se konaly již sedmé hasičské slavnosti v Litoměřicích.

Na tuto akci odjelo již ve čtvrtek 8. 6. 2017 10 našich členů: Libor Malášek, Luboš Král, František Ostřížek st., František Ostřížek ml., Zdeněk Ostřížek, Ondřej Ostřížek, Zdeněk Máčka, Aleš Panáček, Luděk Hala a Karel Valíček.

9. 6. 2017 v den zahájení oslav jsme již brzo ráno rozvinuli naši expozici. Proběhlo focení a mnoho návštěv spřátelených sborů. Večer v 19:30 začala slavnostní Floriánská mše svatá v katedrále. Této mše jsme se zúčastnili s naším praporem.

10. 6. 2017 se od rána řadily sbory na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Slavnostních praporů bylo bezmála 130. Přijíždí hasičská technika jak stará, tak ta nejnovější. Úderem 10. hodiny nastoupily slavnostní prapory. Po státní hymně byly proneseny projevy představitelů jak hasičských, tak z vlády a církve. Asi v 11:15 proběhl slavnostní průvod z náměstí na výstaviště v pořadí nová technika, stará technika a pěší. Náš sbor šel pěšky hned druhý. Na výstavišti naši expozici navštěvují spřátelené sbory a vládne zde velmi dobrá nálada až do večera. Ve večerních hodinách se účastníme na lodním náměstí jako diváci cvičení na vodě. Jsou zde k vidění různé čluny a vrtulník s bambi vakem. Po vodní fontáně a následujícím ohňostroji vše končí.

Nezbývá než se těšit na další slavnosti za tři roky!

attachmenthasici-plakat-2017.pdf

Hasičské slavnosti Litoměřice

Celá fotogalerie ke shlédnutí na: https://h-reklama.rajce.idnes.cz/HASICSKE_SLAVNOSTI_LITOMERICE_2017/

Foto © Luboš Král