Oslavy 135. výročí od založení SDH Čebín

Na travnatém hřišti v areálu koupaliště na Příhoně.

10. 6. 2015

Sbor dobrovolných hasičů oslavil v sobotu 6. 6. 2015 135. výročí od svého založení.

Oslavám předcházela slavnostní výroční valná hromada v předsálí restaurace Čebínka, která se konala od 19 hod. Na schůzi bylo předáno několik vyznamenání, která obdrželi členové našeho sboru. Schůze se zúčastnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který udělil čtyři bronzové medaile Jihomoravského kraje. Schůzi byla přítomna i Bc. Zdeňka Jandová, starosta Krajského sdružení hasičů Jihomoravského kraje, Josef Gargula, který působí jako starosta OSH Brno-venkov, a starostové z okolních sborů.

Úderem 13. hodiny začal dětský den. Postupně se sjížděly okolní sbory se svou technikou – hasiči ze Sentic, Lysic, Lomničky, Heroltic nebo profesionální hasiči z PS Tišnov. Pro děti bylo připraveno mnoho atrakcí, skákací hrad, malování na obličej a další. Na oslavě mohli návštěvníci zhlédnout ukázky SDH Čebín s koňskou stříkačkou z roku 1879, SDH Lysice předvedl plně funkční Astro Daimler z roku 1927 a také předvedení od br. Luboše Krále jak nehasit hořící tuk na kuchyňské lince. Pro všechny účastníky bylo připraveno bohaté hasičské občerstvení. Od 16 hodin hrála až dlouho do noci skupina Neříkáme z Brna. Oslavy zakončil ohňostroj a především slavnostní světelná fontána v provedení hasičů z Malhostovic.

Oslavám přálo krásné slunečné počasí, které přilákalo do areálu na Příhoně mnoho návštěvníků.

Velký dík patří všem, co zabezpečili občerstvení, a také těm, kteří se jakýmkoliv způsobem zasadili o hladký průběh oslav.

Doufáme, že se Vám na oslavách líbilo.

Oslavy 135. výročí od založení SDH Čebín