Oslavy 125. výročí založení SDH Lomnička

Oslavy hasičů jak se patří...

28. 7. 2015

V sobotu 25.7.2015 se náš sbor účastnil oslav 125. výročí od založení hasičského sboru v Lomičce. Předvedl zde ruční koněspřežnou stříkačku z roku 1879 a v rámci výstavy současné a historické techniky, zde vystavil cisternové vozidlo Praga V3S. Na akci přijelo 8 našich členů.

Oslavy začaly krátce po poledni a těšily se velké návštěvnosti. Akce se účastnily jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak i policejní a zdravotní záchranné složky. Na oslavách bylo k vidění jak vystavená technika tak i ukázky požárního útoku pomocí historické techniky, předvedení disciplín požárního sportu, ukázkové vyprošťení osob z havarovaného automobilu nebo hasičský zásah u požáru osobního automobilu. Pro děti byly celé odpoledne k dispozici dva skákací hrady a ujít si nenechaly ani malování na obličej.

Večer všechny přítomné pobavila Malá kapela a samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola. Celý program zakončil ohňostroj, který na počest 125. výročí vypálil přesně 125 ran.

Oslavy 125. výročí založení SDH Lomnička