150 let hasičů v Brně: Hasičské defilé

Brněnští profesionální hasiči slaví sto padesát let!

30. 6. 2014

Od roku 1864 jsou v Brně hasiči z povolání. U této příležitosti připravili kolegové z jednotky profesionálních hasičů v Brně oslavy stopadesátého výročí.

Oslavy začaly defakto již v lednu, kdy hasiči vystavovali historické fotografie. Následovaly přednášky k výstavě 150 let hasičů, v květnu dále Krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel a 30. 5. 2014 slavnostní slib nových příslušníků na nám. Svobody.

V červnu následovaly Dětský dny, Den otevřených dveří na stanicích BVV, Lidická, Líšeň a Přehrada.

Celým vrcholem oslav bylo 22. 6. 2014 od 11hodin komentované defilé historické a současné hasičské techniky na náměstí Svobody, kterého se účastnil náš sbor. Jeli jsme na naší čtyřkolové zápřahové stříkačce, vyrobené firmou Hiller a vdova v roce 1879. Naše "koňka" byla tažená koňmi. Veřejnost si při této výjimečné příležitosti prohlédla desítky starých i nových vozidel hasičů.

150 let hasičů v Brně: Hasičské defilé