Pyrocar

Největší setkání požárních automobilů na letišti v Přibyslavi.

30. 8. 2011

Ve dnech 26. až 28. srpna 2011 jsme se zúčastnili 3. ročníku největšího setkání hasičské techniky v republice Pyrocar Přibyslav 2011. Na tuto akci se sjelo 333 hasičských aut.

V sobotu 27. srpna lidé na obrovské letištní ploše obdivovali nejmodernější pomocníky člověka v nouzi, například hasičské čtyřkolky, čluny nebo moderní skútry do náročného terénu. Na své si přišli také pamětníci veteránů. Na Pyrocar dorazila z Nové Paky Praga z roku 1928 a ještě starším veteránem byla motorová zápřahová stříkačka z roku 1925 z Karlova na Žďársku.

Náš sbor zde vystavoval zrekonstruovanou Pragu V3S. Bylo se na co koukat, zvláště nás překvapilo množství pragovek, které jsme obdivovali, ale nakonec jsme usoudili, že ta naše je stejně hezká jako ostatní.

Celé odpoledne se na podiu střídaly kapely různých žánrů v slušné kvalitě. Jídlo a pití zajišťovali sbory dobrovolných hasičů z okolí v dostatečné míře a chuti. Odpoledne se silně zhoršilo počasí, ochladilo se a začalo pršet.

Za SDH Čebín se této akci zúčastnili bratři: Antonín Cebák, Luděk Hala, Luboš Král a Petr Švábenský.

Na příštím ročníku by bylo dobré předvést techniku, kterou máme a to Chotěborku, čerpadlo z Dodge aj.

Pyrocar